Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trzeszczące głośniki Octavia I i wyłączające się radio

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ja robiłem to w zimnym pomieszczeniu. Rece całe ponacinane i wgl. Ale sie udało no i tam gdzie masz na drzwiach wgłębienie na klamke do otwierania wytnij tam mate ponieważ bedzie Ci blokowało klamke do otwierania.

    Komentarz


    • #27
      Wyciszone.
      Mam garaż pod blokiem więc jest w nim 11 stopni. Roboty bardzo dużo z tym klejeniem mat. Ponad 5 godzin nam to zajeło, ale sie udało zdecydowanie to poprawiło granie głosników i nawet będzie wydaje mi się że jest więcej basu z drzwi. Ale głośniki nie grają głośniej a w poruwnaniu z oryginalnymi głośnikami to grają ciszej i to mnie irytuje.
      Podsumowywując wydałem prawie 500 zł nie wspomne o alkocholu wlanym w kolege

      Drugi raz to poszedłbym do salonu i kupił nowe oryginalne głośniki. i załatwiłbym sprawe w godzine. Czytałem gdzieś że ori radio nie za mocne ale żeby była aż taka różnica na głośności. Sam nie wiem mam nadzieję że się wyrobią i może będą lżej chodzić i głosniej grać.

      Pozdr

      Komentarz


      • #28
        Marcinrxpx, a daliście jakieś wzmocnienia pod tą matę w tych dużych otworach w drzwiach? Robiłeś jakieś fotki? A co do "wyrobienia się " głośników to raczej na to nie licz, zresztą to dotyczy co najwyżej delikatnej zmiany brzmienia, ale na pewno nie "głośności". Pod samo radio trzeba było poszukać głośników o wysokiej skuteczności.

        BTW. Przenoszę temat do multimediów, bo w obecnym kształcie bardziej pasuje tam niż do usterek elektrycznych.
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #29
          Marcinrxpx, Ja wygłuszając drzwi zostałem przy oryginalnym radiu symphony+oryginał głośniki w drzwiach.Wysoko tonowe(gwizdki)założyłem z GIV.Gra głośno,czysto,dużo basów,tak że nic więcej nie zmieniałem i 10 miesięcy jeżdże zadowolony.Nawet chłopaki się dziwili z efektu na ori sprzęcie.Maty dałem do środka 0,5cm na zewnątrz 0,3cm+0,2cm pianka akustyczna.I jest gitara.
          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
          Pozdrawiam ANIOL

          Komentarz


          • #30
            Fotek nie robiłem jakoś nie przyszło mi to do głowy.

            Dawaliśmy kawałki blachy około 2 cm szerokości i około 1mm grubości w te miejsca gdzie duże dziury były. i tam też klejona mata były od środka i od zewnątrz czyli można powiedzieć są dwie warstwy.

            To te powerbasy to jakąś lipną maja skuteczność ? oj podejrzewam że jutro odwiedzę sprzedawce i mu powiem że miało być lepiej niz ori zesatw a jest moim zdaniem gorzej.
            Kolega też mi mówił że głosniki jak się wyrobią to napewno głosniej nie będą grać.

            Coś tylko mi lekko drży między tapicerką ale chyba jakaś linka o mate więc pewnie będe musiał rozebrać jeszcze raz. Wyczytałem również że dobrze jest położyć masę Braxa tylko nie wiem co ona robi.

            Komentarz


            • #31
              Marcinrxpx -
              Wytłumienie tapicerki masą BRAXa da ci napewno:
              większą sztywność samej tapicerki.
              Wyeliminuje skrzypienie tapicerki na łączeniach
              Dodatkowo proponuję Ci jak już nałożysz masę braxa na tapicerkę spryskać ją klejem i nałożyć na nią watoline około 2 cm grubości - da ci to tyle że to co będzie pomiędzy tapicerką a drzwiami np linki zabezpieczy przed drganiem.
              Dodatkowo wszytskie elementy w drzwiach takie jak linki przewody wszytsko co może wibrować owiń taśma tkaninową to również zabezpieczy elementy ruchome przed wibracjami.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez szOPen
                Marcinrxpx -
                Wytłumienie tapicerki masą BRAXa da ci napewno:
                większą sztywność samej tapicerki.
                Wyeliminuje skrzypienie tapicerki na łączeniach
                Dodatkowo proponuję Ci jak już nałożysz masę braxa na tapicerkę spryskać ją klejem i nałożyć na nią watoline około 2 cm grubości - da ci to tyle że to co będzie pomiędzy tapicerką a drzwiami np linki zabezpieczy przed drganiem.
                Dodatkowo wszytskie elementy w drzwiach takie jak linki przewody wszytsko co może wibrować owiń taśma tkaninową to również zabezpieczy elementy ruchome przed wibracjami.

                Pasta Braxa nie tylko spowoduje zwiększenie sztywności. To efekt że tak powiem - dodatkowy.
                Podstawową zaletą pasty jest tłumienie. Odpowiednio położona, da efekt większej izolacji dzwiękowej pomiedzy blachą technologiczną a wnętrzem samochodu.

                Następna sprawa to skrzypienie. Niestety Pasta tego nie wyeliminuje. Wręcz przeciwnie. Może się okazać, że jeszcze to wzmocni. Przed aplikacją pasty trzeba tapicerkę odpowiednio skleić. Bez tego szkoda kłaść pastę na tapicerkę.

                Następna sprawa - nie kłaść watoliny w drzwi. Fajnie to wygląda ale po następnym ściagnięciu robi się z tego syf. Jeśli już to można przykleić gąbkę GMS012. Wyjdzie o wiele lepiej niż watolina.
                [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                ****** > www.audiocar.pl < ******
                Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                [/center:f683551993]

                Komentarz


                • #33
                  Marcinrxpx, ori głośniki mają małą moc rms zawieszenie z pianki które wytrzyma kilka lat i membranę z papieru a papier w miarę dobrze gra w niewygłuszonych dniach więc takie głośniki montuje producent. Co do głośników to zawsze lepiej sobie posłuchać przed zakupem bo każdy ma inne ucho i gust muzyczny. Kupiłem kiedyś z ciekawości używane powerbasy żeby zobaczyć jak grają i miałem je przez pół roku ale później zagościły w drzwiach pioneery tsa 172c bo lubię dźwięk z pioneera. Powerbasy nie grały źle ale to nie była moja bajka. Przede wszystkim głośniki które mają 70w rms są pod wzmacniacz a nie pod radio i dopiero pod wzmacniaczem pokażą co potrafią.
                  Robert

                  Komentarz


                  • #34
                    szOPen, to samo powiedzieli mi mniej więcej w sklepie.

                    Rob79, cos polecasz jakiś wzmacniacz ? może nie powerbassa choć widzę że na allegro można bardzo tanio je kupić.

                    Dzis siedziałem w aucie w którym była zrobiona muza super i miałem okazje posłuchać w ich aucie sprzętu i robi to wrażenie. Jednak chyba musze pomyśleć o subwooferze bo to też robi robotę i radio by się przydało zmienić. ahhhhhhh same wydatki

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Marcinrxpx
                      Jednak chyba musze pomyśleć o subwooferze bo to też robi robotę
                      przy dobrz zaaplikowanym systemie przednim subwoofer bywa zbednym dodatkiem :diabelski_usmiech
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz


                      • #36
                        Narazie zostawiam to co jest.
                        Bo akumulator musze kupić zostawiłem auto przed blokiem i rano -18 lipa nie zapale 50 pln za odpalenie z taksówki zdzierstwo. A właśnie po południu jade na narty więc aku musi byc igiełka. Po powrocie poczekam na lepsze cieplejsze dni. I bede się zastanawiał co założyć.

                        Miłego weekendu.

                        Komentarz


                        • #37
                          Marcinrxpx, ja na początku miałem blaupunkta i byłem zadowolony mocy było dość cenowo bardzo przystępne teraz mam infinity.
                          Robert

                          Komentarz


                          • #38
                            Witam
                            I mamy pierwszy zonk z powerbass w głosniku w drzwiach odkleiła się membrana od obudowy i zaczął mi głośnik pierdzieć. Zaniosłem do sklepu cały zesataw na niezgodność towaru z umową i zobaczymy co z tego wyjdzie. Tego zestawu już nie chcę zobaczymy na co się zreflektuja żeby wymienić. Czekam bo na zwrot kasy nie chcą się zgodzić tylko ewntualnie na wymianę na inny towar. Na co wymienić coś polecacie żeby w końcu to zaczeło grać ?

                            Komentarz


                            • #39
                              Ja swoje powerbasy podkleiłem na całym obwodzie bo też zaczynały odchodzić. Ja mam pioneery tsa 172c ale pędzone ze wzmacniacza. Najlepiej idź do jakiegoś sklepu z car audio włącz sobie podobne radyjko jakie sam masz i potestuj różne głośniki. To tobie ma ich granie się podobać nie nam
                              Robert

                              Komentarz


                              • #40
                                Witam
                                Właśnie jadę do nich i coś wybiorę. Faktycznie najlepiej jest posłuchać i samemu wybrać. Z tym że znając mnie to będą mi się podobać najdroższe
                                Czas pokaże

                                Komentarz


                                • #41
                                  Dobrze że ktoś przetestował te pb przede mna bo sam chciałem je kupić. Popatrz na jbl-e kiedyś m ifacet bardzo je polecał cena coś koło 300zł.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Głośniki wymienione oczywiście nie obyło się bez zwarciaw sklepie bo uzywanie itd... ale w koncu wymienili z dopłatą z moejej strony 50 zł na głośniki Excursion słuchałem różnych i te grały najgłośniej i przyjemnie.
                                    Czekam na kolegę i zabieramy się za montaż i zobaczymy co to jest

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      A słuchałeś też tam te jble?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Słuchałem
                                        EXCURSION SX-6C
                                        JBL CS6C
                                        HELIX B62C
                                        HERTZ DSK 165
                                        POWERBASS S-6C
                                        PIONEER TS-A172

                                        Wszystko w kasie 300 zł I jak dla mnie to najlepiej zagrały EXCURSION SX-6C na tej samej głośności grały głośniej od innych i zdecydowanie było więcej dźwięku, Szkoda tylko że od samego początku nie miałem okazji posłuchać tylko wybrałem na pałe Powerbassy bo tylko przez to zmarnowałem kilka wieczorów. Wczoraj zamontowaliśmy z kolega nowe excursiony co prawda była na początku zajawka po co w opakowaniu są cztery zwrotnice ale daliśmy radę i jestem zadowolony. Na dziś to myśle że subwoofer chyba nie jest konieczny ale widomo apetyt rośnie w miarę jedzenia

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Czyli zadowolony z wyboru?

                                          Ps. Co polecacie z używek do przodu do max 300zł + do tego jakiś wzmak?

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zadowolony bardzo mega basik z drzwi. Narazie zostaje na takiej konfiguracji a w przyszlosci kto wie moze jakis wzmacniacz sie dołoży.

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X